09 October 2018

Emia 2018 - Bologna / Italy

CKS Cable Carrier Systems are those that carry Bologna in Italy on 8-13 November. We were at the Eima 2018 Agricultural Machinery Fair.

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

CKS Kablo Taşıyıcı Sistemleri olarak 9-13 Kasım tarihlerinde İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleştirilen Eima 2016 Tarım Makineleri Fuarı’ndaydık. 280.000 ziyaretçinin katıldığı fuarda, 18. holdeki standımıza ilgi büyüktü. İtalya da dahil olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesinde bir Türk markası olan CKS’nin kullanılıyor olması ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılandı. 5 gün süren fuar, firmamız adına oldukça verimli geçti. Özellikle birçok büyük üretici firmanın hareketli kablo taşıma zincirlerinde CKS’yi tercih edeceklerini bildirmeleri şirketimiz ve ülkemiz adına hissettiğimiz gururu ikiye katladı.


Related News